۲۵آبان ۱۳۹۸

حضور حدود ۷۰ استارتاپ در نخستین جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت

دکتر ایازی گفت: حدود ۷۰ استارتاپ در نخستین جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت حضور دارند.

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، دکتر سید محمد‌هادی ایازی، معاون اجتماعی وزیر بهداشت در نشست خبری نخستین جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت، گفت: یکی از موضوعات کسب‌و‌کارهای نوپا در سطح بین‌المللی، حوزه سلامت است که حدود ۱۰۰ هزار اپلیکیشن در این زمینه در دنیا به فعالیت می‌پردازند.

وی اظهار داشت: استارتاپ‌های حوزه سلامت قادر به فعالیت جدی در حد انتظار نشدند که شاید یکی از دلایل عمده آن، عدم حمایت‌های لازم از آن‌ها باشد.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت مطرح کرد: نخستین جشنواره رسانه‌های دیجیتال فرصتی را برای فعالان حوزه IT فراهم می‌کند تا بتوانند با موضوعات مرتبط با سلامت آشنا شوند و به موجب آن استارتاپ‌های گوناگون در آن حوزه را طراحی کنند.

دکتر ایازی افزود: از سوی دیگر، مدیران نظام سلامت نیز می‌توانند با حضور در این جشنواره با ظرفیت‌ها و قابلیت‌های حوزه IT کشور آشنایی پیدا کنند که این امر موجب گستردگی فعالیت استارتاپ‌ها می‌شود.

وی از آغاز به کار نخستین شتاب‌دهنده حوزه سلامت خبر داد و اظهار داشت: شتاپ‌دهنده نقش حمایت از استارتاپ‌ها را ایفا می‌کند.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به استقال خوب از این جشنواره، گفت: حدود ۷۰ استارتاپ در جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت، فعالیت‌های خود را به سمع‌و‌نظر بازدیدکنندگان می‌رسانند.

دکتر ایازی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود پس از برگزاری این جشنواره، تعداد استارتاپ‌های حوزه سلامت افزایش یابد و بتوانند ظرفیت‌های خود را در این حوزه توسعه دهند.

وی در پایان این جشنواره را نقطه آغازینی برای تحرک جدی‌تر در حوزه IT و سلامت دانست و افزود: امیدواریم شاهد فعالیت گسترده‌تر فعالان حوزه سلامت در این زمینه باشیم.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *